SAÇ ANALİZİ

Sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin ortak arzusudur. Peki ömür boyu sağlıklı ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için ne yapmalıyız? İlk yapılması geren saç sağlığınızı test ederek durumunu öğrenmek gerekir. Bunun için de salonumuzda sizin için ücretsiz saç analizi yapılmaktadır.

Saç Analizi Yaptırmalı mıyım ?

Özellikle erkeklerde 18 yaş sonrası görülen Androgenetik dökülmeleri anlamak için yaptırılması önerilmektedir. Yine aynı şekilde saç kaliteniz, dökülme tipi ve saç hastalıklarına dair bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Muayene Kadar Önemlidir!

Bir nevi saç muayenesi anlamına gelen saç analizi size tehlikeyi erken bildirme imkanı sunacaktır. Örnek genetik dökülme yani ailesel vakalar dökülmeden önce saçlarda kalite kaybı, incelme, donuklaşma gibi sorunlara neden olur. Özellikle anne babasında dökülme sorunu olan biri saç analizi yaptırdığında kendisinde tehlike olup olmadığını görecektir. Henüz dökülme başlamadan önlem alması için süper bir fırsattır.

Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Bunu evde yapma imkanınız yoktur. Çünkü teknolojik cihazların yardımı ile yapılmaktadır. Trikoskop adı verilen cihazlar ile saç derisi ve saç teliniz 100 kat’ a varan zoom özelliği olan cihazlarla yapılmaktadır. Saçlı deri ve saçlarınızda olan sorunları bu şekilde teşhis etmektedir.

Hangi Sorunlar Tespit Edilir?

Saçlarımızda görülen tüm sorunların tespiti yapılan analiz ile ayrıca evreside ortaya çıkarılmaktadır. Saç dökülmesi, Saçkıran, Kepeklenme, Seboreik Dermatit, Yağlanma gibi saç ve saçlı deri sorunlarının tespiti kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca saç dökülmesi tipi tespit edilerek tedavi yöntemini kolayca bulursunuz.