LAZER EPİLASYON

Süper pürüzsüz bir cilt...

Epilasyon sanatının geldiği son noktayı görün. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kolay ve güzel yolunu bulmak için Esteroza’nın profesyonel epilasyon çözümlerinden birini seçin. İstenmeyen tüylerin bacaklardan arındırılması işlemi çoğu kez problemli olur. Hele ki bu işlemi tıraş bıçağıyla yapıyorsanız, ciltte oluşacak isilik benzeri kırmızı kabarcıklar ve pütürler kötü bir görüntü oluşturur. Teniniz de beyazsa durum daha da vahimleşir. Bu sebeple istenmeyen tüylerinizden kalıcı şekilde arınmanızı sağlayacak neredeyse tek yöntem olan epilasyonu tercih ederek, tüylerin alınırken oluşturduğu kırmızı lekeciklere de elveda demiş olursunuz.

Lazer teknolojisi tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. Kalıcı epilasyon yapabilmek için, lazer kıl kökünü tahrip etmektedir. Burada amaç, kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki dokuya hasar vermemektir. Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaşır. Kıl kökleri ve bunu besleyen germinatif yapı lazer enerjisini emer. Bu şekilde etkilenen kıl tekrar çıkmamaktadır.

LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ


Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Göz çevresi ve mukoza dışındaki tüm vücut bölgelerine lazer uygulanabilir.

Lazer tedavisinde başarı oranı nedir?

Kişilerin cilt tiplerine, kıl foliküllerine ve yapısal özelliklerine göre tedavi sonuçları farklılık gösterebilir. Genel başarı oranı %80-100 arasında değişmektedir. Başarılı bir tedavi ile hasta tatmini sağlanır. Kişilerin cilt özellikleri (güneşe hassasiyet gibi) lazer epilasyon başarısında önem taşır. Tedavinin ilk aşamasında test atışları yapılır. Kişilerin cilt tipi ve tüy özelliklerine göre tedavi şeması düzenlenerek başarı oranı arttırılır.

Lazer tedavisinden sonra iz kalır mı?

Lazer tedavisinden sonra kalıcı iz kalma ihtimali çok düşüktür. Farklı ve hassas cilt yapısına sahip olan kişilerde kızarıklık, kabarma ve kabuklanma gibi geçici değişiklikler oluşabilir, bu etkiler 2-3 hafta içinde kaybolur.

Lazer tedavisi ağrılı mıdır?

Hafif sinek ısırığı tarzında bir ağrı olabilir gerekirse lokal ağrı önleyici kremler ve buz uygulaması yapılabilir.

Tedavi ne zaman uygulanmalıdır?

Merkezimizde bulunan iki farklı lazer cihazı sayesinde yaz ve kış mevsim farklı olmaksızın yıl boyunca her zaman lazer epilasyon yapılabilir.

Lazer tedavisi ne kadar sürer?

Lazer tedavisi epilasyon için birden fazla seans şeklinde uygulanır. Tedavi seansları en az 2-4 hafta aralıklar ile minimum 5-7 seans uygulanır.

Tedavi sonucunu ne zaman alırım?

Cilt tipine bağlı olarak lazer tedavisi düşük dozlarda başlanır, böylece ciltte meydana gelebilecek olası değişiklikler gözlemlenir. Sonra tedaviye verilen yanıta göre doz arttırılır. Bu nedenle ilk seans sonunda olabilecek değişiklikler ve düzelmeler ilerleyen seanslarda daha etkili hale gelecektir. İlk seansla birlikte mevcut tüylerde %50 ye varan bir azalma görülecek ve her seansla birlikte azalma devam edecektir. Ortalama cilt tipi ve tüy yapısına göre 6 ile 10 seans arasında tedavi sonuçlanacaktır.

Yan etkileri var mıdır?

Lazer epilasyon doğru uygulandığı takdirde iz bırakmaz. Lazer epilasyon uygulaması sonrası ciltte kızarıklık görülmesi beklenen bir durumdur. Normalde uygulamadan birkaç saat sonra bu kızarıklıklar tamamen ortadan kalkar. Lazer epilasyon sonrası kişinin güneşlenmesi veya solaryuma girmesi halinde, ciltte açık veya koyu renklenmeler görülebilir. Geçici bir durumdur ve zaman içinde hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

 • Kalp pili, plak veya çivi tarzında metal protez taşıyanlarda,
 • Işığa alerjisi veya hassasiyeti olanlarda (lupus hastalığı),
 • Hamilelik sırasında,
 • Son 6 ay içinde isotretinoin kullanmış hastalarda,
 • Bölgede lokal enfeksiyon varlığında,
 • Epilepsi hastalarında,
 • Ağır kalp hastalığı olanlarda,
 • Şüpheli pigmente lezyonu olan kişilerde,
 • Altın, tetrasiklin, a vitamini, izotretinoin, antikoagülan tedavisi alan hastalarda,
 • Son 4 hafta içinde bronzlaşmış kişilerde,
 • 12 yaş altında,
 • Son 15 gün içinde kimyasal-mekanik işlemler (peeling) yapılmış kişilerde.