İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon ustalık gerektiren bir uygulamadır.


Özellikle yoğun kıl bulunan bölgede yapılması çok zaman alır. Yapan kişinin bu konuda uzman olması önemlidir. Akım tam kıl köküne verilemezse uygulamadan sonuç alınamaz. ve en önemlisi her kişiye özel bir iğne kullanılması gerekir. Biz Esteroza’da işimizi hem dikkatli ve özenle yapıyor hemde müşterilerimizin sağlığına herşeyden fazla önem veriyoruz.


İğneli Epilasyon 100 yıldan uzun süredir kullanılan en eski epilasyon yöntemidir. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir. Deriden sokulan bir iğne aracılığıyla kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım kıl kökünü yakarak harap eder. Yanmış kıl bir cımbız yardımıyla alınır. Her kıl için bu İşlem tekrarlandığından uygulama süresi kıl yoğunluğuna göre değişebilir.

Seans sayısı uygulanan alandaki kılın yoğunluğuna ve kılın uzama zamanına göre değişir. Seans aralıkları başlangıçta 1- 2 hafta gibidir. Seanslar ilerledikçe seans aralıkları açılır. Her renk kıla etkili bir yöntemdir. Ağrılı olması, leke yapabilmesi, uzun sürmesi nedeniyle ustalık gerektiren ve mutlaka uzman estetisyenlerce, steril koşullarda uygulanması gereken bir yöntemdir. İğneli epilasyon yönteminde küçük ince bir iğne kıl köküne kadar sokularak , elektrik akımı verilir ve oluşan yanık kıl kökünü harap eder. Kalıcı sonuç için çoklu uygulama gerekir.

İĞNELİ EPİLASYON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ


İğneli Epilasyon Sonrası

Epilasyonu takip eden 24 saat içinde deriyi tahriş edebilecek parfüm,deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir. Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahriş edilmemelidir. Ilık su ve yumuşak bir sabunla uygulama alanı yıkanabilir. Enfeksiyon gelişmemesi için tedavi alanına antibiyotik içeren krem veya pomadların sürülmesi önerilir.


İğneli Epilasyon için dikkat edilecek noktalar

Herkese ait özel bir iğne olmalı ve bu iğne cilt kalınlığınıza uygun seçilmelidir. İğne kıl kökünü bulmalı ve doğru akım verilmelidir. Verilen elektrik kıl kökünü yakmalı ve sonra kişinin kılın çekildiğini hissetmemesi gerekir. Burası çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Çünkü kılın cımbızla çekildiği hissiyatı oluşursa o uygulama başarısızdır. Çünkü hem kıl kökü yok olmaz hem de deri yanar. Uygulama öncesinde ve uygulama sırasında hijyenik şartların sağlanması çok önemlidir. Epilasyon yaptıran kişinin yirmi dört saat o bölgeye dikkat edip koruması gerekir.