ENZİM PEELING (ENZİMATIK PEELİNG)

Kahverengi lekelere yeni çözüm enzim peeling...

Her cilt tipine her mevsimde uygulanabilen bu peeling’in soyucu etkisi yok denecek kadar az olduğundan, işlemden sonra hemen günlük yaşama dönülebiliyor.

Enzim peeling cilt lekelerini nasıl tedavi ediyor?

Cilt lekeleri, derinin rengini oluşturan pigment (melanin) miktarının aşırı artmasından kaynaklanıyor. Enzim peeling ise melanin oluşmasını sağlayan tirozinaz adı verilen bir enzimi baskılıyor. Bu enzimin baskılanması ile birlikte lekeli bölgelerde melanin oluşumu azalıyor ve renk açılıyor.

Hangi tip lekeler yok edilebiliyor?

Bu peeling ile yaşlılık lekesi olarak bilinen lentigolar, güneş lekesi ve hamilelik lekesi olarak bilinen melazma ile akne izleri gibi birçok lekenin tedavisi mümkün.

Hangi bölgedeki lekelerin tedavisinde kullanılabiliyor?

En sık yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt ve el üzerlerine uygulanmakla birlikte vücudun leke bulunan her bölümünde kullanılabiliyor. Üstelik bilinen önemli bir yan etkisi yok.

Enzim peeling’in 6 avantajı

  • Leke tedavisinde çok etkili
  • Çok kısa sürede sonuç alınıyor
  • Uygulama ağrısız oluyor
  • Her cilt tipine uygulanabiliyor
  • Yan etkisi yok
  • Her mevsimde yapılabiliyor

Diğer kimyasal peelinglerden farkı

Bilinen kimyasal peelingler hasar görmüş olan cildin üst tabakasını soyarak etki ediyor. Enzim peeling ise ciltte lekelerin oluşumuna neden olan melanini azaltarak cildin rengini açıyor. Bu nedenle leke tedavisinde diğer kimyasal peeling’lere göre daha etkili olabiliyor.

Yöntemin başarı oranı yüzde 90-95 arasında değişiyor. Soyucu etkisi yok denecek kadar az. Bu nedenle kişi uygulamadan hemen sonra aynı gün normal yaşantısına, günlük aktivitelerine dönebiliyor.

Uygulama nedeni

Lekeli ciltlerdeki leke tonunu açmak. Güneş lekeleri oluşmuş ciltlerde, hormonel renk değişimlerinde, doğum kontrol haplarının sebep olduğu lekelenmelerde uygulanmalıdır

Yan etkileri var mı?

Uygulama sürecinde doğru nemlendirici kullanılmadığında geçici cilt kuruluğu dışında başka yan etkisi yoktur.

Kimlere uygulanabilir?

Yoğun akne oluşumları hariç tüm cilt tipleri için kullanılır.kesinlikle güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Uygulama şekli

Uzman estetiyen tarafından temizlenmiş cilt üzerine 15 dk maske kıvamında karışım yapılır ve cilt üzerine sürülür. Haftada bir lekenin yoğunluğu ve derinliğine göre seans sayısı 3-5 seans olarak uygulanır.