DOLGU VE BOTOKS Hep genç ve güzel kalın


Konusunda uzman ekibimiz ve sımsıcak atmosferimizle kendinizi evinizde gibi hissedin, Esteroza dolgu ve botox güvenilir adresiniz


Dolgu

Cildin yaşlanmasıyla birlikte yağ kayıpları oluşur kollajen kayıplar meydana gelir. Cilt dokusundaki bağlardaki gevşemeyle birlikte çökme, sarkma ve gevşemeler meydana gelir ve bunların sonuncunda derin kırışıklar oluşur. Dolgu bu çizgi ve kırışıkların azalması için bulunan bölgelere enjekte edilen dolgu veren ve hacim oluşturan doğal veya sentetik maddelere denir.

Günümüzde üretilen dolgu maddeleri hem hacim oluştururken aynı zamanda kollajen üretimini de tetiklemektedir. Dolgunun amacı ; derinleşen çizgilerin giderilmesi, göz altında oluşan çukurların kapatılması, elmacık kemiklerini dolgunlaştırmak için, çenenin belirginleşmesinde kullanılır.

Dolgu materyali olarak kişiden alınan materyaller, hayvan ve insandan alınan dolgular, sentetik dolgular kullanılır. Dolgu uygulanmadan yarım saat öncesinde anestezik krem sürülür ve cilt temizlenir. Sonrasında enjektörle dolgu maddesi enjekte edilir. Dolgu cilt enfeksiyonu olanlara, alerjisi olanlara, on iki yaş altına ve hamilelere uygulanmaz.


Botoks

Clostridium botilunum bakterisinin laboratuarda elde edilmesiyle oluşan ekzotoksindir. Sinir uçunu etkiler ve madde salınımını durdurur. İletimin durmasıyla etki başlar. Böylelikle istenmeyen kas hareketlerini ve ter salınımını azaltır. Genellikle yüz kırışıklarının giderilmesinde, aşırı terlemenin engellemesinde, yaşlılıkla oluşan bantların giderilmesinde kullanılır.

İnsanlar yaşamları boyunca duygularını ifade edebilmek için mimik kaslarını kullanır. Bu aşamada dinamik çizgiler oluşur sonrasında düz hale gelir ve böylelikle çizgilenmeler ortaya çıkar. Kaslara botox uygulanarak çalışması yavaşlatılır, kas hareketlerini zayıflamasıyla katlanmaya bağlı oluşan çizgiler azalmaya başlar. Botox uygulaması çok kısa bir sürede yapılır. Etkisi başlarda altı ay kadar sürer sonrasında süre uzayabilir. Sinir sisteminde ve kas sisteminde rahatsızlığı olanlarda botox uygulanmaz.

Şimdi yenilenme zamanı!