DERMAROLLER


Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.


Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır. Doktorların kullandığı dermaroller’ler daha derine inen (2 mm) iğnelerden oluşur. Ev kullanımı veya estetisyenler için olan dermaroller’ler daha kısa iğnecikler içerir. (0,5 mm) Kırışıkların azalması için daha derin (1mm) uçlar kullanmalıdır.

Cildi uyardığı için ve ardından sürülen kozmetikleri serumları deri çok hızlı ve derine emdiğinden, kullanılan serumların etkisini ikiye katlayan bir sistem diyebiliriz. Sağlıklı hücreler, lif üretimi, Hyalüronik asit üretimi artıyor, cilt aydınlanıp, geriliyor.

Nerelerde kullanılır?

Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde, çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır.. Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.


Nasıl kullanılır?

Çukurların gitmesi için dermaroller uygulamasını seçtiyseniz şunu unutmayın ki “derin çalışılması” gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır. Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirirsiniz. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır!


Ne kadar süre kullanılır?

Dermaroller kür olarak uygulanır. Sık kullanılması deride tahriş yaratır ve hırpalar. Hijyen çok önemlidir. Haftada bir kez uygulayarak 4 seanslık kür ile başlayabilirsiniz. Ne kadar sıklıkla yapılacağına doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verecektir. Haftada bir kez uygulanarak altı seans yapılmasına, sonrasında da on günde bir uygulanmasına doktor karar verebilir.

Dermaroller’ın başlıca kullanım alanları

 • Dermatolojide topikal formüllerin transdermal (deri altına) geçişini 200 kata kadar arttırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır. (Transdermal geçişin artırılması Dermaterapi).
 • Yeni kolajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak antiaging etki sunar.
 • Dermaroller, Melasma ve Hiperpigmentasyonda kullanılabilir.
 • Dermaroller’ın akne skarları (ice pick, rolling, box car) üzerinde şaşırtıcı sonuçları vardır.
 • Dermaroller geniş porlu cilt yapısının azaltılmasında yardımcıdır.
 • Dermaroller Cilt çatlaklarının (Stretch marks veya sitrialar) görünümünü azaltır.
 • Dermaroller Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin arttırılmasında (Kontraktürün azaltılmasında) etkindir.

Güvenlidir

 • Dermaroller güneş hassasiyeti yaratmaz.
 • Dermaroller yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine yarar.
 • Dermaroller, uygulama (dermaterapi) sonrası özel bakım gerektirmez.
 • Hastalar, Dermaroller uygulama sonrası günlük hayatlarına devam edebilirler

Uyguladıktan sonra bakım nasıl olmalı?

 • Dermaroller geniş porlu cilt yapısının azaltılmasında yardımcıdır.
 • Dermaroller Cilt çatlaklarının (Stretch marks veya sitrialar) görünümünü azaltır.
 • Dermaroller Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin arttırılmasında (Kontraktürün azaltılmasında) etkindir.