DERMAPENGüvenilir cilt gençleştirme yöntemi


Cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden cildi derinden etkileyerek tedavi etmek üzere kullanılan bir yöntem. Cildin güvelinir bir şekilde yenileme imkanı sunarken kişinin sosyal ve iş yaşamındandan uzak kalmasına gerek kalmıyor.


Kullanıldığı alanlar

Dermapen, cilt sıkılaştırma, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisi, ağız etrafındaki sigara çizgileri, genişlemiş gözeneklerin azaltılması, akne izleri, operasyon ve yanık skarlarının belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları gibi pek çok dermotolojik sorunun tedavisinde kullanılabiliyor.

İşlem nasıl uygulanıyor?

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizleniyor ve cilt dezenfekte ediliyor. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanıyor. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor. Yaklaşık 30-40 dakika süren bu işlemde cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanıyor, kan dolaşımı artıyor. İşlemden sonra yatıştırıcı bir petid maskesi uygulanıyor. Haftada 1 kez toplamda 8 seans olarak önerilmektedir.. Hekim veya uzman estetisyenler tarafından uygun görülen sürelerde tekrarlanan uygulamalar yapılabilir.


Faydaları neler?

  • Bu yöntemde geleneksel lazer yöntemlerinden farklı olarak ısı hasarı yani yanık oluşturmadan, derinin kıymetli üst tabakasını soymadan, tahriş etmeden cilt derinden uyarılarak yenilenmesi sağlanıyor.
  • Cildin üst tabakası hasar görmediği için yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabiliyor.
  • Dizaynı, burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgeleri tedavi edilebiliyor.
  • İşlem sonrası leke ya da iz oluşma riski bulunmadığından tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor.

Kimlere uygulanabilir?

Tüm deri tipleri için uygundur. Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalarda iyi bir alternatiftir. Derinin en ince olduğu ve pek çok uygulamada çekinilen boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.