CİLT ANALİZİ


Cilt analizi, kişinin kendi cildini tanıması açısından kritik önemde bir işlemdir. Cildini doğru bilen bireyler ciltlerinde doğru ürünleri kullanarak ileride karşılaşabilecekleri problemlerin riskini minimuma indirirler.

Cilt analizi tedaviye başlamadan önce rutin olarak yapılan bir işlemdir. Hastanın cilt tipi, akneye yatkınlığı, siyah nokta oluşumu, kırışıklığa yatkınlığı, güneş hasarı, dehidratasyon vb. analiz edilerek tedaviye doğru bir tespit ile başlanmasını sağlar. Uzman estetisyenlerin ve hekimlerin yaptığı cilt analizinin yanında bilgisayarlı cilt analizi yapılması da günümüzde tüm kliniklerin bulunması gereken bir hizmettir. Salonumuzda bilgisayarlı cilt analizinde yan tarafta bulunan görseldeki verilere ulaşılabilir ve hatta bu veriler görselleri ile birlikte email veya çıktı aracılığıyla misafirlere sunulur.

Yapılan bu analiz sonrasında cilde uygun ürünler tavsiye edilir ve yanlış dermokozmetik ürün kullanımının önüne geçilmiş olunur. Aynı zamanda, problemli ciltler için uygulanacak tedavi protokolü bu analiz yapıldıktan sonra çok daha başarılı olur.