AKNE VE LEKE TEDAVİSİ

AKNE VE LEKE KABUSUNUZ OLMASIN


Farklı nedenlere bağlı olarak gelişen lekelenme problemleri sadece kadınların değil erkeklerin de kâbusu olarak, oluşturduğu görüntüyle rahatsızlık hissedilmesine sebep olur. Cildinizde oluşan leke ve akneler için profesyonel sonuçlar...

Koyu içerikli olan melanin pigmentlerinin ciltte birikmesi neticesinde cilt lekelenmeleri meydana gelir. Bu durum ruh sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilir. Cilt lekelenmeleri genetik olmakla birlikte, uzun süre güneş ışığına maruz kalma, hormonal dengesizlik, hamilelik, doğum gibi nedenlere bağlı olarak da görülebilmektedir.

Akne (Sivilce) ağırlıklı olarak yüz, boyun, göğüs, sırt, omuz ve üst kollarda görünen yağ kanallarını tutan bir hastalıktır. En sık ergenlik çağında görülmekle birlikte 20’li yaşlarda hatta 40’lı yaşlara kadar devam edebilir.Akne bir cilt hastalığıdır ve her uzmanlık dalında olduğu gibi aknenin tedavisi de uzman kişiler gözetiminde gerçekleşmelidir. Kulaktan duyma metotları uyguladıktan sonra bize başvuran çok sayıda hastada tedaviden yanıt alamadıkları gibi birçok yan etkiye maruz kaldıklarını da gözlemliyoruz. Unutulmamalıdır ki kulaktan duyma metotlarla uygulanan tedaviler yüzde iz bırakma riskini de beraberinde getirmektedir.